top of page
A módszer tartópillérei

Az alkotás

A tudattalanból a tudatosságba emeli mindazt, amivel szembe kell néznünk, vagy amire rá szeretnénk látni.

A tíz alkalmas önismereti művészetterápiás csoportfoglalkozások során a zene, a költészet, a relaxáció segítségével engedjük, hogy a tudattalanból érzések, képek, szimbólumok bukkanjanak elő, amelyeket aztán megfestünk, rajzolunk, agyagból formázunk meg, montázst készítünk... vagy más módon alkotunk meg. A csoport együttérző támogatásával megértjük, újraértelmezzük történeteinket és válaszokat találunk kérdéseinkre. Dolgozunk szimbólumokkal, alkotunk közösen, vagy rajzolunk mozgás közben és van, amikor a meséket hívjuk segítségül.

A módszer a Katarzisz Komplex Művészetterápiát ötvözi a Moholy-Nagy Művészeti egyetemen, Kiss Virág művészetterapeutától tanultakkal és a Thaiföldi Tham Krabok kolostorban tapasztaltakkal. (bővebben itt)

A tudattalanból a tudatosságba emeli mindazt, amivel szembe kell néznünk, vagy amire rá szeretnénk látni. Összekapcsol az élettel, amihez már az is hozzásegít, ha valamit nagy odaadással, apró részleteibe veszve figyelünk azért, hogy le tudjuk rajzolni. Az éber figyelem, a jelenlét az itt és mostban, a tudattalan tudatosságba emelése közös a Katarzisz Komplex művészetterápiában és a buddhista éberséggyakorlatban.

A buddhista pszichológia terápiás célja, hogy a mindenkiben benne rejlő pozitív képességeket aktiválja és egyensúlyban tartsa.

bottom of page